Botanični večer na obisku v Prirodoslovnem muzeju Slovenije

Decembrski botanični večer je v četrtek, 7. decembra 2023, potekal malo drugače kot običajno. Ob odličnem vodenju naše kolegice Špele Pungaršek smo se v Prirodoslovnem muzeju Slovenije sprehodili po majhni, vendar vsebinsko bogati razstavi posvečeni Joannesu Antoniusu Scopoliju. Razstava je bila, poleg številnih drugih dogodkov, postavljena v čast letošnji 300. obletnici Scopolijevega rojstva. Pogledali smo tudi druge muzejske zbirke. Ob koncu pa smo si ogledali še najstarejši hebrarij na Slovenskem – herbarij Janeza Krstnika Flysserja iz Ljutomera iz leta 1696. Herbarij je bil na našo srečo izven depoja, kjer ga v kontroliranih pogojih hranijo, in ogled tega herbarija nam bo vsem ostal v trajnem spominu.

Zapisala: Mateja Poljanšek
Fotografija: Alenka Mihorič

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja